7 sposobów na poprawienie kobiecego zdrowia

Witaj,
Ostatnio dostałem do zrecenzowania świetną książkę „Uwolnij moc kobiecego mózgu”, napisaną przez lekarza Daniela G. Amena. Autor przedstawia w niej sposoby na to, by cieszyć się zdrowiem i maksymalnie wykorzystać potencjał. Z tego postu dowiesz się, które suplementy diety i zioła są przydatne, jeśli chcesz cieszyć się zdrowiem.

 1. Niepokalanek pospolity – zioło, które trudno znaleźć w sklepach zielarskich (można go kupić w sieci w kapsułkach). Dzięki niemu można złagodzić objawy napięcia przedmiesiączkowego, wahania na stroju i ból głowy.
 2. Kwasy omega-3 – w jednym z postów  pisałem o tym, że są lepsze źródła, niż ryby. Doktor Amen (nomen omen) zaleca, by dziennie przyjmować przynajmniej 2000 mg zdrowych kwasów omega-3 z ryb lub wołowiny. Kwasy tłuszczowe omega-3 pozwalają na wzmocnienie naczyń krwionośnych i odżywiają mózg.
 3. D-glukaran wapniaenzym o bardzo ciekawym działaniu. Występuje w warzywach i owocach. Dzięki niemu, działalność enzymów mogących wywoływać nowotwory jest hamowana, a organizm nie wchłania tak dużo estrogenów z pożywienia. Spotkałem się z opinią, że żywność zawiera bardzo dużo estrogenów.
 4. Probiotyki flora jelitowa wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Spotkałem się z określeniem „mózgu brzusznego”, który działa podobnie, jak ten w głowie. Kupując probiotyki, zwróć uwagę, czy są one w formie żywej, czy też nie. Probiotyki wpływają korzystnie na układ hormonalny kobiety.
 5. Fitoestrogeny – pozyskiwane są najczęściej z soi, siemienia lnianego, pluskwicy groniastej, witaminy E, orzechów, opornika łatkowatego (korzeń kudzu) i koniczyny łąkowej. Pomagają przy wielu kobiecych dolegliwościach. Pluskwica jest tradycyjnym preparatem na przekwitanie, a naukowcy potwierdzili, że pomaga w zmniejszaniu uderzeń gorąca.
 6. Bioflawonoidy na przykład rosweratrol ze skórek winogron i likopen – mogą hamować rozwój nowotworów związanych z hormonami.
 7. Melatonina – wraz z wiekiem, jej poziom w organizmie maleje. Dostarczanie melatoniny wraz z pokarmem nie tylko pozwala na poprawienie jakości snu, ale również zmniejsza rozrost komórek rakowych i wpływa przeciwzapalnie. Melatonina usuwa także wolne rodniki.
To tylko kilka substancji, które wpływają na poprawienie Twojego zdrowia. Autor książki wspomina o tym, że kobiety dbają o swój wygląd, natomiast nie zdają sobie sprawy z tego, że wiele rzeczy powoduje uszkodzenie mózgu. Jest to:
 • palenie papierosów
 • alkohol
 • uderzenia w głowę (sport i urazy komunikacyjne)
 • stres
 • niedobór snu
 • i wiele innych czynników.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszam do lektury!
PS, jeśli jesteś z Lublina i chcesz dostać tę książkę od autora tego bloga, napisz to w komentarzu. Książkę otrzyma pierwsza zdecydowana osoba. Książkę będziesz mogła odebrać w galerii Tarasy Zamkowe.
(Amen, 2015)⁠
Amen, D. G. (2015). Uwolnij moc kobiecego mózgu. Dom wydawniczy Rebis.


Komentarze

 1. Warto również pamiętać, aby co jakiś czas oczyścić swój organizm z różnego rodzaju toksyn. Do tego celu dobrze mieć takie produkty w diecie jak błonnik oczyszczający, sok z aloesu, młody jęczmień. W pełni poświęcony temu zagadnieniu artykuł znajdziecie na stronie http://dieta-ok.pl/wiosenne-oczyszczanie-organizmu/

  OdpowiedzUsuń
 2. oczyszczanie organizmu nie istnieje, proszę podać chociaż jedno źródło naukowe, które potwierdza, że trzeba oczyszczać organizm. Kamilu, nie ładnie spamować - większość Amerykanów woli mieć za sąsiada Meksykanina, niż spamera.
  Ps - nikt nie chce książki?

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy artykuł i jestem zainteresowana książką. Jestem z Lublina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę się odezwać do mnie na e-mail kamilnaja@gmail.com, umówimy się odnośnie do odbioru.

   Usuń

Prześlij komentarz