Co dzieje się w żołądku po wypiciu srebra ?

Srebro koloidalne do picia , czy też nie?

Obraz
Srebro koloidalne to produkt stworzony przez zawieszenie niewielkich cząsteczek srebra w płynie. Znane jest ze swoich właściwości antybakteryjnych ( na przykład gronkowca złocistego zabija na szalce laboratoryjnej w 180 minut i są na to badania naukowe). Jednak dziwnym trafem nie każdemu zależy na tym, żeby ludzie dowiedzieli się o jego właściwościach. Cudownym trafem zniknęło z aptek kilka lat temu. W tym artykule dowiesz się jakie ma zastosowanie, jak możesz je wykorzystać, komu zależy by ukryć prawdę i żebyś nie wiedział wszystkiego o tym produkcie oraz na co zwracać uwagę przy wyborze tego właściwego i co najważniejsze - bezpiecznego srebra koloidalnego. Żeby było wszystko jasne - Tutaj niczego nie sprzedaje. nic nie musisz u mnie kupować ani za nic płacić :) Jedynie suche fakty, które w mojej opinii dają do myślenia. Ale po kolei...

Jakie działanie ma Miłorząb dwuklapowy?

Miłorząb dwuklapowy jest tak charakterystycznym drzewem, że jego liście można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Kiedyś zdziwiłem się, gdy podczas spaceru w Zamościu pod nogami zobaczyłem właśnie liście miłorzębu, który rósł sobie w ogródku. Stosowanie liści miłorzębu w medycynie - nie tylko ludowej, ma wielowiekową tradycję. W poniższym artykule postaram się przybliżyć, w jakich dolegliwościach może być pomocny miłorząb w formie ekstraktu. Warto pamiętać o tym, że najlepsze preparaty ziołowe to leki, które są standaryzowane na zawartość substancji czynnych. 
W preparatach używa się wyłącznie liści miłorzębu. Tam, skąd pochodzi miłorząb, wykorzystuje się także jego nasiona, jednak nie zostały one jeszcze poddane odpowiednim badaniom przez lekarzy.

Jak działa miłorząb?

Liść miłorzębu w formie ekstraktu zmniejsza krzepliwość krwi, gdyż pod jego wpływem krwinki nie sklejają się ze sobą. Dzięki temu krew lepiej przepływa przez naczynia krwionośne. Najczęściej jest stosowany w dolegliwościach związanych ze słabym przepływem krwi przez narządy. Stosowany w chorobie Alzheimera może przyczynić się do poprawy pamięci. 
Inne wskazania do stosowania miłorzębu to bóle głowy, szumy uszne, zawroty głowy, problemy z koncentracją i zaburzenia nastroju oraz słuchu. Sprawdza się także jako środek wspomagający walkę z żylakami i w chorobie Raynauda. Będzie zmniejszał uczucie zimnych nóg i palców u rąk, które także spowodowane są słabym krążeniem. Wielu pacjentów z boreliozą i depresją także używa wyciągu z miłorzębu, jednak w tych chorobach należy zwracać szczególną uwagę na to, czy stosowane leki nie wykazują z nim interakcji. 
Z uwagi na swoje właściwości, miłorząb może służyć poprawieniu sprawności seksualnej oraz w przypadku zwyrodnień oczu. Może pomóc na przykład w uszkodzeniu naczyń krwionośnych wywołanych przez cukrzycę, AMD oraz jaskrę. 
Miłorząb jest też surowcem stosowanym do tworzenia kosmetyków. Pamiętajmy o tym, że miłorząb stosowany doustnie może wykazywać interakcje z wieloma lekami. Aby im zapobiegać, konieczne jest skonsultowanie jego stosowania z lekarzem bądź farmaceutą.

Preparaty z miłorzębem

Miłorząb można zakupić zarówno w formie herbatki - na przykład z firmy Dary Natury, jak i w nalewce - Tinctura Ginkgo bilobae (PhytoPharm), jak i w tabletkach. Jak wspominałem na wstępie, zwracajmy uwagę na to, czy producent opisuje ilość standaryzowanego wyciągu z liści miłorzębu. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Srebro koloidalne do picia , czy też nie?

Klebsiella pneumoniae - pałeczka zapalenia płuc - bakteria odporna na wszystko ?

Reumatoidalne zapalenie stawów czy jest na to sposób?