Jak poprawić swoje libido za pomocą ziół.

Plagą internetu są reklamy, oferujące sprzedaż niezwykle tanich, pochodzących z nieznanego źródła leków na sprawy, związane z męską sprawnością oraz kobiecym pobudzeniem. Okazuje się, że w razie kłopotów w łóżku, nie trzeba od razu kierować się do lekarza. 
Jeśli problem występuje raz na kilka miesięcy, z pewnością spowodowany jest dużym stresem (wynikającym na przykład ze zmiany partnera, lub kłopotami w związku), złym odżywaniem i zbyt wytężoną pracą, obniżeniem nastroju. 
U niektórych mężczyzn problemy z erekcją mogą wynikać z problemów z naczyniami krwionośnymi, dlatego warto skonsultować sprawę z lekarzem. Wyjściem najgorszym z możliwych jest kupowanie niebieskich tabletek na niepewnej stronie internetowej. Medycyna naturalna od wieków pomaga, w radzeniu sobie z typowymi, łóżkowymi problemami. Warto także porozmawiać o swoich problemach z partnerką, a nie udawać, że nic się nie dzieje.


Dla rozluźnienia nastroju, warto wspomnieć scenę z filmu Apocalipto Mela Gibsona, w którym zalecano młodemu małżonkowi, mającemu problemy z niepłodnością, posmarować przyrodzenie papryką chilli.

1 Suplementy regulujące poziom hormonów w organizmie.

Poziom testosteronu w naszych żyłach to jeden z decydujących czynników, które popychają mężczyzn do działania, podbijania kobiecych serc oraz do seksu. Bez niego, mężczyzna nie ma ochoty na nowe wyzwania i nie będzie namiętnym kochankiem.
O damskich hormonach krąży wiele historii. Ostatnio słyszałem opowieść mówiącą, że kanalizacja w miastach nie oczyszcza wody z hormonów, które są najpierw przyjmowane w postaci tabletek antykoncepcyjnych. Z tego powodu jakoby charaktery mężczyzn w miastach, są łagodniejsze, niż mieszkańców wsi. O podobne działanie obwinia się taśmy, które używa się w kasach fiskalnych. Ile w tym jest prawdy? Trudno określić, ale rolki w większości kas są światłoutwardzalne, więc nie zawierają farby jako takiej.
Wracając do ziół, warto stosować takie preparaty, jak maca, ashwagandha, żeń-szeń syberyjski, pieprz kajeński, astragalus oraz damianę, a także gingko biloba. Mają one korzystny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, odpowiadają także za lepsze przewodzenie bodźców, co jest niezwykle ważne przy uzyskiwaniu pobudzenia płciowego. Inna, zbiorcza nazwa tej grupy ziół to adaptogeny, ponieważ pomagają nam walczyć ze stresem, do którego natura tak naprawdę nas nie przygotowała. Poprawiają one krążenie oraz ogrzewają ciało, pomagają utrzymać odpowiedni poziom męskich hormonów.
Dzięki tym ziołom, możemy utrzymać prawidłowy poziom wydzielania wewnętrznego, bez którego, nie można, kolokwialnym językiem mówiąc, podniecić się. Te zioła są polecane zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Nie mają one działania bezpośrednio na organy płciowe, dlatego można stosować je przez dłuższy czas.

2 Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie wszystkich organów.

Problemy natury seksualnej to oznaka, że coś jest nie tak z pozostałymi organami. Warto zwrócić uwagę na to, czy nasz metabolizm tłuszczów jest prawidłowy – ponieważ to tłuszcz stanowi główny składnik hormonów oraz układu nerwowego. Możemy także nieprawidłowo trawić lub wchłaniać inne składniki diety. Wtedy mimo obfitego odżywiania się, nie będziemy przyswajali pokarmu. Czasem organizm jest zatruty przez metabolity oraz złogi w jelitach. Ciekawy, ale bardzo kontrowersyjny sposób oczyszczania układu pokarmowego, można znaleźć w książkach Michała Tombaka. Możesz przeprowadzić kurację oczyszczającą za pomocą środków stricte przeczyszczających, innym sposobem będzie zastosowanie ziół o działaniu moczopędnym, takich jak mniszek lekarski, pokrzywa, perz, sok z brzozy. 

3 Używaj naturalnych afrodyzjaków.


Jeśli jesteś pewny/pewna, że twój organizm działa prawidłowo, a mimo to, masz problemy ze sferą łóżkową, warto od czasu do czasu korzystać z naturalnych afrodyzjaków. Szczegółowo wymieniłem je we wpisie naturalne afrodyzjaki.

Komentarze