Naturalne sposoby na wspomaganie zdrowia prostaty

Aby poprawić zdrowie prostaty i zmniejszyć ryzyko raka prostaty, można zastosować takie preparaty, jak olej rybi, soję, witaminę C, selen, olej lniany, sok z granatu, cynk, sodę oczyszczoną, olej z konopi, likopen, pieprz kajeński, olej z czarnuszki, pokrzywę, a także ćwiczenia, medytację i jogę.Nowotwór prostaty - poważne zagrożenie.

Jeśli masz ponad 50 lat i jesteś mężczyzną, musiałeś słyszeć o raku prostaty. To jedna z najczęstszych form nowotworów, która co roku doprowadza do śmierci ponad 300 tysięcy osób. Rak prostaty może przybierać zarówno ostrą, jak i przewlekłą. 

W większości przypadków, nowotwór rozwija się powoli, a im wcześniej go uda się wykryć, tym większe prawdopodobieństwo na wyleczenie. Wczesne objawy, takie, jak problemy z oddawaniem moczu lub ból podczas tej czynności, powinny nakłonić Cię do natychmiastowej wizyty u lekarza. Osoby w wieku powyżej 40 lat powinny regularnie badań prostatę, by upewnić się, że nie dochodzi w niej do rozwoju nowotworu.

Jednym z najbardziej niebezpiecznych aspektów nowotworu prostaty jest to, że może się rozprzestrzeniać na inne rejony organizmu. Jeśli rak zostanie wykryty we wczesnym stadium, gdy nie dojdzie jeszcze do przerzutów, można go wyleczyć chirurgicznie lub za pomocą chemioterapii. Jeśli jednak rozwinie się na inne rejony organizmu, terapia będzie o wiele bardziej skomplikowana. 

Przyczyny nowotworu prostaty mogą być bardzo różne - od przyczyn genetycznych, do złych nawyków żywieniowych, unikania ruchu, infekcji i przyjmowania leków o groźnych skutkach ubocznych. 

Z tego powodu, wiele osób stosuje domowe preparaty zapobiegające powstawaniu nowotworów, które można stosować wraz z konwencjonalną terapią (jeśli pozwoli na to lekarz). Aby zapobiegać powstaniu nowotworu, należy przede wszystkim regularnie kontrolować stan prostaty. Zastanówmy się także, jakie naturalne preparaty przyjmować, by zahamować rozwój nowotworu.

Naturalne sposoby na zdrowie prostaty

Soja: Wielokrotnie spotkałem się ze stwierdzeniem, że soja wpływa niekorzystnie na zdrowie mężczyzny. Z drugiej strony, jest silne powiązanie między częstym jedzeniem soi, a zmniejszonym ryzykiem raka prostaty. Widać to szczególnie w krajach azjatyckich, gdzie ludzie rzadko chorują na prostatę. Fitoestrogeny, które znajdziemy w soi, są korzystne zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.


Witamina C: przyjmowanie witaminy C ma mnóstwo korzyści zdrowotnych, a zwiększenie jej ilości w diecie, pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia nowotworu prostaty. Witamina C nie tylko stymuluje układ immunologiczny i zwiększa produkcję białych krwinek. Jest także kluczowym składnikiem wpływającym na produkcję kolagenu, który jest niezbędny, do regeneracji tkanek. Stosowanie antyoksydantów może spowolnić powstawanie raka prostaty, dlatego warto codziennie pić sok z cytrusów.


Czarnuszka: Olej z czarnuszki to tradycyjny środek, który pozwala ochronić prostatę przed zmianami nowotworowymi. Ma silne działanie antynowotworowe, ponieważ zmniejsza ilość komórek rakowych i hamuje ich rozwój.


Pieprz kajeński: kapsaicyna to substancja, która ma mnóstwo korzyści zdrowotnych. Badania wskazują na to, że hamuje ona podział komórek nowotworowych i odcinak im dopływ substancji odżywczych. Dzięki temu można "zagłodzić" nowotwór. Kapsaicynę najlepiej przyjmować w formie naturalnej, popijając mlekiem lub kefirem.


Cynk: naukowcy odkryli bezpośrednie powiązanie wysokiego poziomu cynku i zwiększonego ryzyka zachorowania na nowotwór prostaty. Zwróć uwagę na to, czy jesz wystarczająco dużo produktów zawierających cynk. Dobrym źródłem tej substancji jest wołowina, drób, jogurt, ser i owoce morza.


Soda oczyszczona: niektórzy naukowcy twierdzą, że nowotwór rozwija się tylko w kwaśnym środowisku, a zastosowanie sody oczyszczonej, potrafi zmniejszyć ryzyko wystąpienia tej choroby. Do nieprawidłowego pH w komórkach nowotworowych dochodzi szczególnie często przy problemach trawiennych (nadkwaśność), a soda minimalizuje te problemy.


Medytacja: na Zachodzie z nowotworami walczy się za pomocą skalpela, natomiast w medycynie wschodniej zwraca się uwagę na przyczynę choroby. Medytacja wzmacnia układ immunologiczny, redukuje poziom stresu i chroni komórki nowotworowe przed rozmnażaniem się. Badania nie potwierdziły jeszcze, że medytacja jest skutecznym środkiem na nowotwory, ale nie zaszkodzi ją wypróbować.


Olej z konopi: Badania na temat oleju konopnego wykazały, że zmniejsza on rozwój komórek nowotworowych. Olej może zmniejszyć replikację genów, które są odpowiedzialne za rozwój choroby. Być może za kilka lat, uda się określić, jak duża jest skuteczność tego preparatu.


Likopen: Likopen jest kojarzony przede wszystkim z czerwonym kolorem owoców i warzyw. To także bardzo silny antyoksydant, który zmniejsza rozwój komórek nowotworowych - także tych, odpowiedzialnych za raka prostaty.


Pokrzywa: Liście i korzeń pokrzywy stosuje się od wieków na problemy z oddawaniem moczu. Pomaga on przed wszystkim przy stanie zapalnym prostaty. Regularne przyjmowanie preparatów z pokrzywy może zahamować rozwój nowotworu.


Joga: joga, podobnie, jak medytacja, przywraca prawidłowy metabolizm organizmu, usuwa toksyny i poprawia działanie układu odpornościowego. Jeśli zastosuje się ją w połączeniu z prawidłową dietą i zdrowym trybem życia, joga znacznie zmniejszy szanse występowania raka prostaty.


Sok z granatu: soki owocowe cieszą się zainteresowaniem naukowców dlatego, że zawierają dużo antyoksydantów. Sok z granatu jest wyjątkowy, ponieważ spowalnia rozwój nowotworów.


Len: uzupełnienie diety w len ma mnóstwo korzyści dla zdrowia. Len zawiera lignany i kwasy omega-3, które spowalniają wzrost i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych. Wpływają także na zmniejszenie stanu zapalnego w całym organizmie - także w gruczole krokowym.


Olej rybi: ryby zawierają dużo kwasów omega-3, które wpływają na zwiększenie ilości dobrego cholesterolu HDL w diecie i zmniejszają ryzyko wystąpienia nowotworu.


Nie zapominaj o tym: nowotwory i ich przerzuty, są ogromnym niebezpieczeństwem dla zdrowia. Jeśli zauważyłeś u siebie nieprawidłowe funkcjonowanie prostaty, jak najszybciej zwróć się z tym do lekarza. Metody domowe mogą być stosowane pomocniczo, jeśli zatwierdzi je lekarz. W bardzo poważnych chorobach, jak nowotwory, konieczne jest stosowanie terapii zalecanej przez specjalistę.Komentarze

 1. Specjalista Onkolog zawsze poleci to samo - chemio lub radioterapie. Nie moga polecic niczego innego, poniewaz wychowali sie w czasach szczepionek I tabketek. Poza tym objeci sa klauzula lekarska i maja takie leczenie nakazane, czy pomaga?
  Hmmm... nie do konca, nie zawsze.
  Pracuje w miejscu w ktorym robimy przeswielenia - uzywamy rezonansu I tomograf.
  Mamy bardzo duzo pacjentow z rakiem prostaty po 50 roku zycia. To praktycznie najbardziej "popularny" rak u mezczyzn.
  Rzadko kiedy udajac sie do lekarza powie mi on o naturalnych srodkach. Raczej zapisze kilery syropy I antybiotyki, ktore niekoniecznie pomoga.
  Dlatego warto zapoznac sie z altertywnymi srodkami zwalczania nowotworow.
  Oczywiscie najlepiej probowac zmiejszyc ryzyko jakiegokowiek z nowotworow.
  To trudny temat... :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze jest też zapobiegać zmianom nowotworowym, wykonując odpowiednie badania. Zwykły test HPV dla mężczyzn może mieć niezwykłe znaczenie w tej kwestii. Rak może mieć swoje podłoże w infekcji wirusowej. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Świadomość własnego ciała bardzo w tym pomaga.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz