9 najważniejszych ziół na oczyszczenie wątroby

Wyobraź sobie akwarium, w którym woda poruszana jest za pomocą filtrów. Jeśli są one zapchane toksynami ze zbiornika, całe akwarium wypełnia się tymi samymi brudami. W organizmie rolę filtra spełnia wątroba, akwarium to całe ciało, natomiast ryby, to Twoje zdrowie.
Na szczęście, jest wiele ziół, które pozwalają oczyścić wątrobę. Zacznijmy od oceny roli wątroby w oczyszczaniu organizmu.

To najważniejszy organ odpowiedzialny za usuwanie i neutralizowanie toksyn. Produkuje żółć, niezbędną do trawienia tłuszczów. O tym, jak ważne dla ogólnego zdrowia jest prawidłowe funkcjonowanie wątroby, wiedzą wszyscy lekarze.
Odpowiada ona za prawidłowe funkcjonowanie oczu, serca, mózgu, organów płciowych, stawów i nerek.
Jeśli wątroba nie produkuje jednego z tysięcy enzymów potrzebnych dla innych organów, powoduje to zaburzenie funkcjonowania całego organizmu i powoduje poważne problemy zdrowotne.
Jest mnóstwo ziół oczyszczających wątrobę, z których wybrałem 9 najciekawszych:
Kora Borututu
Kora borututu jest jednym z najsilniejszych surowców stosowanych w celu oczyszczenia wątroby i wspierania pracy układu trawienia. Może być pomocna, jako środek zapobiegający kolce jelitowej i żółtaczce. Ważne jest to, że zawiera ona silne antyoksydanty, chroniące komórki wątroby przed uszkodzeniami.
Nasiona ostropestu plamistego
Ostropest plamisty jest wykorzystywany od ponad 2000 lat, ponieważ ma silne działanie na wątrobę i pęcherzyk żółciowy. Galen i Pliniusz rozpoznali jego właściwości i stosowali go w celu poprawienia funkcjonowania wątroby. Ostropest plamisty odtruwa wątrobę z toksyn, takich, jak alkohol, regeneruje zniszczoną tkankę wątroby, a także stymuluje wydzielanie żółci i poprawia trawienie.
Chanca Piedra
Mieszkańcy Amazonii wykorzystywali to zioło od wieków, by pozbyć się kamieni w wątrobie, pęcherzyku żółciowym i nerkach. Zioło przyśpiesza oczyszczanie wątroby z toksyn i substancji obcego pochodzenia. Chanca Piedra regeneruje wątrobę, zwiększa produkcję żółci i zmniejsza tworzenie się zwapnień w organizmie.


Glistnik jaskółcze ziele
Starożytni grecy i rzymianie wierzyli, że glistnik to zioło o najsilniejszym działaniu oczyszczającym. Maurice Messegue, najsłynniejszy francuski specjalista od ziołolecznictwa, zalecał to zioło na wszystkie problemy wątrobowe. Glistnik stymuluje pracę trzustki, wspiera usuwanie zanieczyszczeń z wątroby i poprawia jej pracę, stymuluje produkcję żółci i zmniejsza skurcze pęcherzyka żółciowego.
Korzeń cykorii
Cykoria to zioło znane głównie z niebieskich kwiatków i zdolności do oczyszczania wątroby. Starożytni Rzymianie, Persowie, Arabowie i mieszkańcy Indii wykorzystywali liście i korzeń cykorii by leczyć takie choroby, jak żółtaczka, kamienie w wątrobie i woreczku żółciowym, kamienie moczowe, zaparcia, nieprawidłowe trawienie, depresję i bóle głowy.
Korzeń mniszka lekarskiego
To bardzo popularny chwast, którego działanie oczyszczające na wątrobę jest wykorzystywane od wieków. Korzeń mniszka lekarskiego stymuluje wydzielanie żółci i jest wykorzystywany przez specjalistów od ziołolecznictwa w stłuszczeniu wątroby, problemach hormonalnych i trądziku.
Kurkuma
Roślina mająca żółty korzeń, będącą dalekim krewnym imbiru. Silnie chroni wątrobę i prowadzi do regeneracji jej komórek. Kurkuma wspomaga wydzielanie enzymów odpowiedzialnych za usuwanie toksyn oraz kancerogenów.
Mięta pieprzowa
Mięta pieprzowa jest używana nie tylko po to, by mieć świeży oddech. Zioło stymuluje wydzielanie żółci i rozkurcza przewody żółciowe, dzięki czemu tłuszcze są lepiej trawione. Redukuje także poziom złego cholesterolu i pozwala łatwiej filtrować toksyny. Mięta pieprzowa odblokowuje niedrożności w nerkach i pęcherzyku żółciowym, a także wspomaga żołądek.
Szczaw kędzierzawy
Zioło jest znane jako środek oczyszczający krew i często wykorzystuje się je do usuwania toksyn z organizmu. Szczaw kędzierzawy ułatwia trawienie, przez stymulowanie produkcji żółci, poprawia oczyszczanie wątroby i zwiększa ilość soków żołądkowych, ma także delikatne działanie moczopędne, przez co oczyszcza krew. Pozwala także zmniejszyć podrażnienie wątroby i układu pokarmowego.Komentarze

  1. Zioła - to najlepsze dla oczyszczania organizmu. Pijcie herbatkę i będziecie zdrowie!

    OdpowiedzUsuń
  2. A jakie zioła stosować w zespole Gilberta?

    OdpowiedzUsuń
  3. A jakie zioła stosować w zespole Gilberta ?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz