7 najlepszych ziół dla mężczyzn

Każdy mężczyzna musi dbać aktywnie o swoje zdrowie. Aby tak się stało, należy wykształcić w sobie dobre nawyki (jak regularne ćwiczenia) i zminimalizować te, które są szkodliwe. Jedną z najważniejszych rzeczy, które mają wpływ na męskie zdrowie, jest dieta.Jest mnóstwo ziół, które wspierają zdrowie mężczyzny w takich aspektach, jak witalność, zdrowie prostaty i libido. Oto 7 najważniejszych ziół, które powinny być stosowane przez mężczyzn.

1 Kora sosny
Kora sosny to preparat stosowany od wieków. Badania przeprowadzone ostatnio wskazują na to, że ma ona wpływ na zdrowie prostaty. Poprawia także jakość spermy i zwiększa ilość plemników, a także poprawia zdrowie seksualne.
2. Kurkuma:
Kurkuma powinna być stosowana przez mężczyzn dlatego, że ma działanie kojące na mięśnie i zmniejsza podrażnienia. W jednym z badań (z grupą placebo, podwójna ślepa próba) wykryto, że kurkuma wspiera układ moczowy u pacjentów z problemami z prostatą. Silne działanie ma także płynny ekstrakt z kurkumy.
3. Nasiona dyni
Nasiona dyni wspierają przede wszystkim zdrowie prostaty, ponieważ zawierają cynk, potas i żelazo. Badacze sugerują, że skuteczne działanie nasion dyni wynika z dużej zawartości antyoksydantów. Stosuje się je także po to, by poprawić przepływ moczu u mężczyzn z powiększoną prostatą.
4. Palma sabalowa
Rdzenni mieszkańcy Ameryki używali palmy sabalowej w celu poprawy działania układu moczowego i płciowego. Nowe badania na jej temat wskazują, że palma hamuje działalność enzymów, których działanie jest związane z rozrostem prostaty. Roślina zwiększa także ilość testosteronu u osób, które mają jego niedobór.
5. Kora śliwy afrykańskiej
U mężczyzn w średnim wieku powszechnym problemem jest przerost prostaty i problemów z oddawaniem moczu. Kilka badań na temat śliwy afrykańskiej potwierdza, że wpływa ona na zmniejszenie prostaty.
6. Pokrzywa zwyczajna
Pokrzywa zwykle jest niedocenianym ziołem, jednak ma szereg właściwości zdrowotnych, także na prostatę i układ moczowy. Pokrzywa reguluje poziom hormonów i zmniejsza przekształcanie się testosteronu do dihydrotestosteronu, androgenu, który wpływa na rozrost prostaty.
7. Rdest ostrogorzki
Rdest ostrogorzki to roślina zawierająca mnóstwo antyoksydantów, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami. Antyoksydanty są ważne dla zdrowia prostaty, a niektórzy badacze są pewni, że pozwala zmniejszyć podrażnienie tkanek i redukuje obrzęki.
Jak dbać o prostatę?
Należy pamiętać o tym, że prostata to normalna część organizmu. Potrzebuje regularnej opieki, a jednym z najlepszych sposobów na uchronienie jej przed chorobami, jest prawidłowa dieta. 7 ziół, które wymieniłem w tym artykule, będzie bardzo pomocne. Pamiętaj, by kupować suplementy diety w sprawdzonych miejscach. Warto przyjrzeć się preparatom złożonym, które zawierają jednocześnie kilka z nich. W wielu przypadkach to tańsze rozwiązanie, niż kupowanie kilku różnych preparatów.

Jeśli masz jakieś doświadczenia ze stosowaniem suplementów na prostatę, opisz swoje doświadczenia.

Komentarze

  1. Zioła to chyba najlepsze i najpewniejsze suplementy diety dla mężczyzn. Sam biorę zestaw ziół i witamin, zwiększona odporność, witalność, czy samopoczucie zauważalne były już po miesiącu. Polecam wypróbowanie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz