10 najciekawszych zastosowań olejku z drzewa herbacianego

10 najważniejszych zastosowań olejku z drzewa herbacianego
Czy jesteś gotowy, by wspomagać swoje zdrowie, dzięki temu olejkowi? Oto kilka sposobów na jego wykorzystanie
1. Na trądzik
Jak myślisz, dlaczego olejek z drzewa herbacianego jest tak często wykorzystywany w produktach do pielęgnacji skóry? Producenci dodają go, bo ma bardzo silne działanie na trądzik. Spotkałem się z wynikami badań, które wskazują, że jest on równie skuteczny co nadtlenek benzoilu. Ten ostatni jest substancją, która ma wiele działań niepożądanych, takich, jak wpływ na zaczerwienienie i wysuszenie skóry.
Olejek z drzewa herbacianego można wymieszać z miodem, dzięki czemu powstanie peeling. Nakłada się go na skórę, a po minucie, można go zdjąć.

2. Na włosy
Olejek można stosować także na włosy i skórę głowy. Podobnie, jak olej kokosowy, olejek z drzewa herbacianego, nawilża suchą, łuszczącą się skórę. Dzięki temu można pozbyć się łupieżu. Podaję przepis na stworzenie naturalnego szamponu - wymieszaj kilka kropli olejku z sokiem z aloesu, mlekiem kokosowym i innym olejkiem eterycznym, na przykład lawendowym.
3. Właściwości czyszczące
Olejek z drzewa herbacianego można wykorzystywać w kolejny sposób - jako środek do czyszczenia. Ma bardzo silne właściwości przeciwbakteryjne. Możesz wzmocnić jego działanie, jeśli zmieszasz go z wodą, octem i olejkiem cytrynowym. Taka mieszanina sprawdza się wszędzie tam, gdzie stosujesz inne środki czystości - w kuchni, w ubikacji, pod prysznicem i do czyszczenia toalety.
4. Łuszczyca i wysypka
Pisałem już o tym, że olejek ma działanie przeciwzapalne. Dzięki temu, można go bez problemu zastosować do leczenia egzemy i łuszczycy. Wystarczy zmieszać pięć kropli olejku z drzewa herbacianego z jedną łyżką oleju kokosowego i pięcioma kroplami olejku lawendowego. Lotion nakładamy miejscowo na zmienione miejsca. Dodatkowo, jeśli cierpisz na egzemę lub łuszczycę, powinieneś rozważyć wprowadzenie diety GAPS (napiszę o niej więcej w jednym z kolejnych wpisów) i zwiększenie ilości witaminy D3 w diecie.
5. Leczenie grzybicy stóp i paznokci
Kolejnym zastosowaniem tego preparatu jest stosowanie go przy zakażeniach pasożytami i grzybami. Można go zastosować na przykład przy stopie sportowca. Przy poważnych problemach, stosuje się go w nierozcieńczonej formie, przemywając skórę wacikiem. Jeśli grzybica jest bardzo uparta, można go wymieszać z olejkiem z oregano. Olejek z drzewa herbacianego pozwala także na usuwanie brodawek. Aby pozbyć się tego problemu, musisz uzbroić się w cierpliwość. Trzeba go nakładać 2 razy dziennie przez 30 dni.
6. Leczenie pleśni
Powszechnym problemem w mieszkaniach jest pleśń. Jedną z metod, która pozwoli się jej pozbyć, jest stosowanie olejku z drzewa herbacianego wlanego do dyfuzora. Możesz także wlać olejek do rozpylacza i rozpylać go w pralni, wlać go do pralki lub zmywarki, by pozbyć się pleśni.
7. Środek na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu
Olejek skutecznie usuwa nieprzyjemny zapach ciała. Zabija bakterie, które rozkładają pot. Dezodorant możesz zmieszać z olejem kokosowym i sodą. Te trzy składniki świetnie się łączą. Osoby, które uprawiają sport, mogą uzupełnić tę mieszaninę o olejek cytrynowy i używać ją do usuwania nieprzyjemnego zapachu butów lub sprzętu sportowego.
8. Olejek z drzewa herbacianego na infekcje i rany
Możesz wymieszać go także z olejkiem lawendowym, dzięki czemu uzyskasz preparat o właściwościach odkażających. Wiele osób stosuje go na rany. Jeśli rana jest świeża, najpierw oczyść ją wodą lub wodą utlenioną, a następnie nałóż mieszaninę na jej brzegi. Badania wykazały, że olejek z drzewa herbacianego ma tak silne działanie, że pozwala zwalczyć gronkowca złocistego i inne zakażenia gronkowcami.
9. Pasta do zębów i zdrowie jamy ustnej
Olejek z drzewa herbacianego zabija bakterie i jednocześnie koi stany zapalne. Możesz go zastosować jako składnik domowej pasty do zębów lub płynu do płukania jamy ustnej. Wykazano, że pozwala zmniejszyć krwawienie z dziąseł i próchnicę. Należy go wymieszać z olejem kokosowym i sodą oczyszczoną, dzięki czemu powstanie bardzo dobra pasta do mycia zębów.
10. Na nowotwory

Naukowcy odkryli także, że olejek z drzewa herbacianego ma właściwości przeciwnowotworowe. Możesz go zmieszać z olejkiem z pestek malin i stosować na różne, niepokojące zmiany skórne.  

Komentarze