Olej lniany budwigowy – bogactwo kwasów omega 3.


W dzisiejszym poście będzie mowa o preparacie który wzbudza duże emocje wśród zainteresowanych osób. Olej lniany budwigowy tłoczony jest na zimno z lnu złocistego i stosowany jest w diecie opracowanej przez dr Budwig, która zmniejsza poziom cholesterolu we krwi.

Co zawiera olej budwigowy?

Posiada on bogactwo tłuszczów wielonienasyconych, które mają bardzo korzystne działanie na nasz organizm. Najważniejsze kwasy wielonienasycone w składzie to kwas omega 3 oraz kwas omega 6. Należą one do NNKT – czyli dobroczynnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Są to te same kwasy które przyjmujemy w kapsułkach – z racji że oleju przyjmuje się o wiele więcej, ich działanie na organizm będzie o wiele silniejsze. Aby dieta miała dobre efekty, na czas leczenia zrezygnujmy z innych tłuszczy.

Czy olej budwigowy musi stać w lodówce?

Tak, temperatura przechowywania oleju budwigowego wynosi od 4 do 10 stopni. Jeśli zobaczysz że olej w punkcie sprzedaży przechowywany jest poza lodówką, nie kupuj go, ponieważ kwasy w nim zawarte mogły się już utlenić. Gorzki smak to oznaka, że nie można go spożywać.

Po co stosuje się olej lniany budwigowy?

Olej lniany budwigowy uzupełnia naszą dietę w kwasy omega 3. Kwasy omega 3 występują również w tłustych rybach morskich – a jak dobrze wiemy, ryby są jedzone przez nas bardzo rzadko. Działanie oleju budwigowego zaczniemy odczuwać po około 3 miesiącach regularnego stosowania.

Jak przyjmować olej budwigowy?

Olej budwigowy spożywa się na zimno w ilości od 2 do 6 łyżek, w czasie posiłku. Popularną metodą spożywania oleju budwigowego jest wykonanie pasty z chudym twarogiem oraz przyprawami, za pomocą miksera. Do smaku można dodać rozmaitych ziół, owoców, warzyw. Nie należy spożywać większej ilości oleju budwigowego, na czas kuracji przestańmy przyjmować inne tłuszcze – zbyt duża ilość kalorii to prosta droga do tycia. Pamiętaj że olej może mieć osad – jest to jego naturalna cecha. Przechowuj go w lodówce w zamkniętej butelce. Olej lniany budwigowy nie nadaje się do smażenia.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...